• Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Przekaż 1% podatku na działalność swojej szkoły

  Apel do środowiska szkolnego

   w sprawie włączenia się w realizację

    programu:  Przekaż 1% podatku na działalność swojej szkoły

   

   

  Rodzice, Nauczyciele, Przyjaciele Szkoły Podstawowej  nr 11 w Łodzi

   

  Szanowni Państwo,

  dążąc do pozyskania dodatkowych funduszy   na działalność statutową szkoły, Rada Rodziców przystąpiła do programu: Przekaż 1% podatku na działalność swojej szkoły. Program umożliwia gromadzenie  przez radę rodziców - za pośrednictwem Fundacji „Rodzice Szkole”, organizacji pożytku publicznego nr KRS: 0000268115 – środków  pochodzących z   1%  Państwa podatku dochodowego. Polecając tę formę poprawy warunków nauczania naszych dzieci, prosimy  o zainteresowanie nią  swoich   przyjaciół i znajomych wskazując, że  tą drogą mogą włączyć się w budowanie oświaty  na miarę swoich oczekiwań i  wyzwań XXI wieku. 

   

  Celem uczestniczenia w wymienionym programie  każdy z darczyńców powinien wpisać w odpowiedniej rubryce zeznania podatkowego za rok 2019 (PIT 28 poz. 140, PIT 36 poz. 442, PIT 36L poz. 148, PIT 37 poz. 134, PIT 38 poz. 64, PIT 39 poz. 50) – „RR Szkoły Podstawowej Nr 11 w Łodzi”

   

   

  W imieniu Rady Rodziców Szkoły Podstawowej Nr 11 w Łodzi

  Przewodniczący Rady Rodziców

  Robert Wójcik

   

   

  Szczegółowe informacje o działalności Fundacji Rodzice Szkole” znajdują się na stronie  internetowej: www.rodziceszkole.edu.pl

   

 • Nowe książki w bibliotece

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Nowe książki w bibliotece.

  Dziękujemy Radzie Rodziców nowe książki podarowane bibliotece szkolnej.

   Zapraszamy uczniów do wypożyczania nowych książek.

 • Kiermasz "Idą Święta"

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Kiermasz "Idą Święta".

  Kiermasz "Idą Święta..." organizowany przez Radę Rodziców, nauczycieli i uczniów to najwspanialsza uroczystość w naszej szkole. Tegoroczny był już dwunastym i jak co roku odbywał się w świątecznie udekorowanej przez rodziców sali gimnastycznej. Kiermasz otworzyła pani dyrektor Joanna Krajewska, która  zaprosiła gości do udziału w tym miłym spotkaniu. Imprezę rozpoczęły  występy uczniów. Główną atrakcją kiermaszu były ozdoby świąteczne wykonane przez uczniów i nauczycieli oraz domowe ciasta upieczone przez mamy, które prowadziły kawiarenkę "Pod Aniołem". W czasie kiermaszu piosenki wykonywane przez szkolny chór umilały zakupy i degustacje ciast. Zapraszamy za rok - to będzie już trzynasty raz.

 • Znany szermierz w naszej szkole

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Znany szermierz w naszej szkole.

  Znany szermierz pan Ruben Dario Limardo Gascón byl gościem w naszej szkole.W czasie spotkania nasz gość  barwnie i interesująco mówił o swojej karierze sportowej, odpowiadał na pytania oraz pokazał uczniom kilka elementów sportowej rozgrzewki. Spotkanie z szpadzistą było dla wszystkich wielką przyjemnością i mamy nadzieję, że zdopinguje uczniów do uprawiania sportu.

 • Premiera Miesięcznika literackiego SP11 "Nasze słowa"

 • Dzień kulturalnych języków obcych

 • Szkoła z misją

  Szkoła to nie tylko lekcja historii, geografii czy angielskiego. To również wszystkie inne, mniejsze i większe działania NAS wszystkich. Wolontariatu, bo o nim mowa, nie nauczysz się przy tablicy na lekcji. Tego uczymy się sercem i wrażliwością. Nasi uczniowie uczą się jak być dobrymi ludźmi i nie pozostaje to niezauważone. Z ogromną przyjemnością informujemy, że za działalność Szkolnego Koła Wolontariatu naszej szkole przyznano tytuł „ Szkoła z misją”. Dziękujemy każdemu, kto się do tego przyczynił biorąc udział w naszych akcjach. Nawet najmniejszy gest pomaga!

 • Nowe książki w bibliotece

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Nowe książki w bibliotece.

  Dziękujemy rodzicom, uczniom i nauczycielom, którzy przekazali swoje książki bibliotece szkolnej. Dzięki tym darom księgozbiór szkoły wzbogacił się o czterdzieści nowych, ciekawych pozycji.

  DZIĘKUJEMY!!!

 • Dni otwarte w SP11

  Dni otwarte w SP11
  09.03.2019

  Plastusiowa Kraina w SP11 gościła przyszłych pierwszoklasistów, którzy wraz z rodzicami odwiedzili naszą szkołę. Spotkanie rozpoczęła pani dyrektor Joanna  Krajewska, która opowiedziała o szkole. Następnie uczniowie z klasy drugiej przedstawili wiersze J. Brzechwy oraz nowe piosenki, a grupa taneczno- wokalna "Wiolinki" zaprezentowała układy taneczne.  Druga część spotkania odbyła się w klasach, gdzie nauczyciele odpowiadali na pytania rodziców, a dzieci bawiły się w Plastusiowej Krainie, wykonały doświadczenia przyrodnicze i wzięły udział w rozgrywkach sportowych. Mamy nadzieję, że nowi uczniowie, którzy przyjdą do szkoły we wrześniu, będą się u nas czuli jak w domu.

  Galeria zdjęć

 • Nowe książki w bibliotece

  Nowe książki w bibliotece
  21.03.2019

  Dzięki darom uczniów, rodziców i nauczycieli, którzy podarowali swoje książki biblioteka szkolna wzbogaciła się o czterdzieści nowych pozycji. Wszystkim bardzo dziękujemy!!!

   

            Galeria zdjęć

 • Gorączka złota w Jedenastce

  Gorączka złota w Jedenastce
  01.03.2019

  1 marca w naszej szkole rozpoczęła się kolejna edycja organizowanej przez PCK akcji "Gorączka Złota". Doceniono 
  w ten sposób wysiłek naszej szkoły, która w ubiegłym roku zebrała najwięcej w Łodzi "złotych monet" o nominale 1, 2 i 5 groszy.  Uroczystość była równocześnie inauguracją  obchodów 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża.

  Na uroczystości przybyli  zaproszeni goście oraz patroni honorowi:  Dawid Walczak, kierownik Oddziału Obrony Cywilnej Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego, Robert Baryła, członek Zarządu Województwa Łódzkiego, Grzegorz Wierzchowski Łódzki Kurator Oświaty, dr Dioniza Marciniak-Bielak, członek Zarządu Łódzkiego Oddziału Okręgowego PCK oraz Michał Siemiński, dyrektor Łódzkiego Oddziału Okręgowego PCK , który odczytał list od Pani Prezydent Miasta Łodzi Hanny Zdanowskiej.

  Po części oficjalnej uczniowie klasy 2a zaprezentowali przedstawienie ilustrujące powstanie Czerwonego Krzyża oraz działania, które obecnie podejmują dzieci działające w kołach PCK. Starsi uczniowie brali udział w quizie dotyczącym PCK oraz zaprezentowali pokaz ratownictwa medycznego. W czasie uroczystości wystąpił również szkolny chór. Większość uczniów biorących udział w tym spotkaniu ubrana była w czerwone koszulki, będące symbolem humanitarnej akcji PCK.

  Mamy nadzieję, że również w tym roku szkolna społeczność "Jedenastki" pobije rekord w zbiórce "złotych monet".

  Galeria zdjęć.

 • "Wszystkie kolory świata" - akcja UNICEF

  "Wszystkie kolory świata" - akcja UNICEF

  Akcja Unicef -Wszystkie Kolory Świata! Laleczki uszyte własnoręcznie przez uczniów naszej szkoły pomagają innym dzieciom na świecie. Każda laleczka ma swoje imię i akt urodzenia. Zapraszamy do kupienia takiej laleczki podczas Dni Otwartych, tj. już w sobotę 9 marca.

   

   

                               Galeria zdjęć

 • „Dobro niesione wiatrem. Indie Cię zaskoczą” - konkurs przyrodniczy

  XX Konkurs Geograficzno-Biologiczny
  dla Szkół Podstawowych

  pod hasłem:
  „Dobro niesione wiatrem. Indie Cię zaskoczą”   

   

  Organizatorzy:  Szkoła Podstawowa nr 11 im. Marii Kownackiej, e-mail: kontakt@sp11.elodz.edu.pl

   Ogród Botaniczny – Zarząd Zieleni Miejskiej, mail: sekretariat@botaniczny.lodz.pl

  Konkurs odbędzie się dnia 17 maja 2019 r. o godz. 10.00 w Ogrodzie Botanicznym 

  Zachęcamy wszystkie łódzkie szkoły podstawowe do udziału w konkursie i do pomagania osobom starszym !!!

  Zobacz, jakie to łatwe !

  szczegóły konkursu w linku poniżej

  XX konkurs ekologiczno - przyrodniczy

   

 • Dzieci listy piszą do osób chorych onkologicznie...

  04.03.2019

  Szkoła Podstawowa nr 11 im. Marii Kownackiej, Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. M.Kopernika w Łodzi oraz Fundacja Pełną Piersią/BRA Day Polska, zapraszają do udziału w łódzkiej akcji przekazania ciepłych życzeń osobom chorym onkologicznie.                                     

  szczegóły akcji

 • wigilia 2018/19

  wigilia 2018/19
  21.12.2018

  Tradycyjnie, ostatni dzień przed feriami bożonarodzeniowymi upływa w naszej szkole w świątecznym nastroju. Uroczyste spotkania wigilijne na których składane są życzenia, wymieniane drobne upominki i śpiewane kolędy odbyły się we wszystkich klasach. Rodzice przygotowali na świąteczne stoły  słodycze i soki. Klasowe wigilie poprzedzone były okolicznościowymi inscenizacjami przygotowanymi przez uczniów. W tym roku klasy 1-3 przygotowały przedstawienie "Baśń wigilijna", zakończone występem uczennicy pierwszej klasy, która zagrała na skrzypcach. Klasy starsze zaprezentowały spektakl "Jasełka". Uroczysty charakter przedstawienia podkreślił występ szkolnego chóru śpiewającego kolędy. 

  galeria zdjęć

 • Kiermasz Idą Święta...

  Kiermasz Idą Święta...
  18.12.2018

  To już po raz jedenasty odbył się szkolny kiermasz "Idą Święta..." organizowany przez Radę Rodziców, nauczycieli i uczniów. Kiermasz otworzyła pani dyrektor Joanna Krajewska, która  zaprosiła wszystkich gości do aktywnego udziału w przedświątecznym spotkaniu. Imprezę rozpoczęły piosenki w wykonaniu uczniów z klasy 1 b i c oraz zespołu wokalnego z klasy 2a. Następnie wystąpiły dziewczynki z zespołu tanecznego "Wiolinki". Główną atrakcją kiermaszu były ozdoby świąteczne wykonane przez uczniów i nauczycieli oraz domowe ciasta upieczone przez mamy, które prowadziły kawiarenkę "Pod Aniołem". W czasie kiermaszu piosenki wykonywane przez szkolny chór umilały zakupy i degustacje ciast. Zapraszamy za rok!

  Galeria zdjęć

 • Komunikat dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej

  27.09.2018

  Komunikat dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 20 sierpnia 2018 r. w sprawie szczegółowych sposobów dostosowania warunków i form przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty w r. szk. 2018/19

   

  Link do komunikatu

 • Finał konkursu "Łodzianie -znani i nieznani bohaterowie naszej niepodległości 1918 - 2018"

  Finał konkursu "Łodzianie -znani i nieznani bohaterowie naszej niepodległości 1918 - 2018"
  28.11.2018

  W dniu 28 listopada br. odbył się uroczysty finał międzyszkolnego konkursu "Łodzianie -znani i nieznani bohaterowie naszej niepodległości 1918 - 2018". Patronat nad konkursem objęła Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, a współorganizatorami było Towarzystwo Przyjaciół Łodzi i SP 11. Gościem honorowym uroczystości był pan Andrzej Szletyński, syn Stefana Szletynskiego i wnuk Bolesława T. Wocalewskiego, założyciela SP 11. Gość podzielił się z młodzieżą wspomnieniami z najważniejszych wydarzeń ostatnich 100 lat historii Polski.  

  Zadaniem uczestników konkursu było zapoznanie się z życiorysami dwudziestu mieszkańców Łodzi, który swoją pracę oraz pasję poświęcili naszemu miastu. Niektórzy oddali życie za niepodległość Polski. W ramach konkursu uczniowie przygotowywali gazetkę i pokaz multimedialny przedstawiający wybraną postać oraz uczestniczyli w teście wiedzy dotyczącej bohaterów naszej niepodległości. W finale konkursu wzięło udział 10 szkół, które spotkały się u nas na uroczystości rozdania nagród. Nagrody wręczał prezes TPŁ pan Ryszard Bonisławski oraz pani Janina Mitek prezes Sekcji Szkolnej TPŁ. Nagrody ufundowane zostały przez Urząd Miasta Łodzi z zadania promocja oświaty, TPŁ, SP11. Pierwsze miejsce w turnieju zajęła SP nr 110, drugie - SP nr 83 a trzecie - SP nr 4. Poza nagrodami dla szkół przyznano również indywidualne nagrody za gazetkę dla uczniów SP nr 110, za prezentację multimedialną dla ucznia ze SP nr 41 oraz za wiadomości o znanych łodzianach dla uczennicy SP nr 4 . 
  Po wręczeniu nagród i podziękowań dla nauczycieli, którzy przygotowali uczniów do konkursu, uczniowie SP nr11  z klasy 7c zaprezentowali przedstawienie pokazujące historię pierwszych dni naszej niepodległości w relacji reporterów "TV SP11".

                                                             Galeria zdjęć

strona:

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 11 im. Marii Kownackiej w Łodzi
  ul. Hufcowa 20A
  94-107 Łódź
 • 42 252 28 00
  Sekretariat szkoły czynny w godzinach 7.30 - 15.30
  we wtorki w godzinach 9.00 - 17.00

Mapa