• Dni otwarte w SP11

• Plastusiowa Kraina w SP11 gościła przyszłych pierwszoklasistów, którzy wraz z rodzicami odwiedzili naszą szkołę. Spotkanie rozpoczęła pani dyrektor Joanna  Krajewska, która opowiedziała o szkole. Następnie uczniowie z klasy drugiej przedstawili wiersze J. Brzechwy oraz nowe piosenki, a grupa taneczno- wokalna "Wiolinki" zaprezentowała układy taneczne.  Druga część spotkania odbyła się w klasach, gdzie nauczyciele odpowiadali na pytania rodziców, a dzieci bawiły się w Plastusiowej Krainie, wykonały doświadczenia przyrodnicze i wzięły udział w rozgrywkach sportowych. Mamy nadzieję, że nowi uczniowie, którzy przyjdą do szkoły we wrześniu, będą się u nas czuli jak w domu.

• Gorączka złota w Jedenastce

• 1 marca w naszej szkole rozpoczęła się kolejna edycja organizowanej przez PCK akcji "Gorączka Złota". Doceniono
            w ten sposób wysiłek naszej szkoły, która w ubiegłym roku zebrała najwięcej w Łodzi "złotych monet" o nominale 1, 2 i 5 groszy.  Uroczystość była równocześnie inauguracją  obchodów 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża.

Na uroczystości przybyli  zaproszeni goście oraz patroni honorowi:  Dawid Walczak, kierownik Oddziału Obrony Cywilnej Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego, Robert Baryła, członek Zarządu Województwa Łódzkiego, Grzegorz Wierzchowski Łódzki Kurator Oświaty, dr Dioniza Marciniak-Bielak, członek Zarządu Łódzkiego Oddziału Okręgowego PCK oraz Michał Siemiński, dyrektor Łódzkiego Oddziału Okręgowego PCK , który odczytał list od Pani Prezydent Miasta Łodzi Hanny Zdanowskiej.

Po części oficjalnej uczniowie klasy 2a zaprezentowali przedstawienie ilustrujące powstanie Czerwonego Krzyża oraz działania, które obecnie podejmują dzieci działające w kołach PCK. Starsi uczniowie brali udział w quizie dotyczącym PCK oraz zaprezentowali pokaz ratownictwa medycznego. W czasie uroczystości wystąpił również szkolny chór. Większość uczniów biorących udział w tym spotkaniu ubrana była w czerwone koszulki, będące symbolem humanitarnej akcji PCK.

Mamy nadzieję, że również w tym roku szkolna społeczność "Jedenastki" pobije rekord w zbiórce "złotych monet".

Galeria zdjęć.

• "Wszystkie kolory świata" - akcja UNICEF

• Akcja Unicef -Wszystkie Kolory Świata! Laleczki uszyte własnoręcznie przez uczniów naszej szkoły pomagają innym dzieciom na świecie. Każda laleczka ma swoje imię i akt urodzenia. Zapraszamy do kupienia takiej laleczki podczas Dni Otwartych, tj. już w sobotę 9 marca.

• „Dobro niesione wiatrem. Indie Cię zaskoczą” - konkurs przyrodniczy

• XX Konkurs Geograficzno-Biologiczny
            dla Szkół Podstawowych

pod hasłem:
            „Dobro niesione wiatrem. Indie Cię zaskoczą”

Organizatorzy:  Szkoła Podstawowa nr 11 im. Marii Kownackiej, e-mail: kontakt@sp11.elodz.edu.pl

Ogród Botaniczny – Zarząd Zieleni Miejskiej, mail: sekretariat@botaniczny.lodz.pl

Konkurs odbędzie się dnia 17 maja 2019 r. o godz. 10.00 w Ogrodzie Botanicznym

Zachęcamy wszystkie łódzkie szkoły podstawowe do udziału w konkursie i do pomagania osobom starszym !!!

Zobacz, jakie to łatwe !

szczegóły konkursu w linku poniżej

XX konkurs ekologiczno - przyrodniczy

• Dzieci listy piszą do osób chorych onkologicznie...

• Szkoła Podstawowa nr 11 im. Marii Kownackiej, Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. M.Kopernika w Łodzi oraz Fundacja Pełną Piersią/BRA Day Polska, zapraszają do udziału w łódzkiej akcji przekazania ciepłych życzeń osobom chorym onkologicznie.

szczegóły akcji