• Wielka Olimpiada Sportowa 2018

  15.06.2018

  Dzisiaj w naszej szkole odbyła się Wielka Olimpiada Sportowa, na którą przybyli sportowcy z całego świata. Zawodnicy rywalizowali ze sobą w pięciu konkurencjach. Choć walka była zacięta, wszyscy wyśmienicie się bawili. W klasach I - III siły były wyrównane i każdy zdobył medal. W klasach IV - VII pierwsze miejsce wywalczyła klasa 5a reprezentujaca Niemcy.

                    Galeria zdjęć

 • Program półkolonii letnich 2018

   

  Ramowy plan dnia

  8.00- zbiórka

  8.00-13.30 – zajęcia programowe wg harmonogramu

  13.30-14.00 – obiad

  14.00-16.00 - zajęcia w grupach

  25.06 PON

  ZAJĘCIA  SPORTOWE W PARKU  IM. PIŁSUDSKIEGO

  26.06 WT

  PLANETARIUM KOSMOS DLA NAJMŁODSZYCH

  27.06 ŚR

  „NA PODKŁADZIE Z PASTELI” OPS PARK SIENKIEWICZA I- GRUPA

  II- GRUPA KSIĘŻY MŁYN

  28.06  CZW

  MUZEUM TRADYCJI NIEPODLEGŁOŚCIOWYCH

  PRZYGODY  NIEDZWIEDZIA WOJTKA -  I GRUPA

  II -GRUPA GRY PLANSZOWE WCIĄŻ BAWIĄ

  29.06 PT

  „NA PODKŁADZIE Z PASTELI” OPS PARK SIENKIEWICZA, - II GRUPA

  I -GRUPA KSIĘŻY MŁYN

  02.07 PN

  KRĘGIELNIA KRÓL KUL

  03.07 WT

  EC1 CENTRUM NAUKI I TECHNIKI GODZ.

   KINO SFERYCZNE

  04.07 ŚR

  MUZEUM TRADYCJI NIEPODLEGŁOŚCIOWYCH

  PRZYGODY  NIEDZWIEDZIA WOJTKA – II GRUPA

  I -GRUPA GRY PLANSZOWE WCIĄŻ BAWIĄ

  05.07 CZW

  ZAJĘCIA SPORTOWE NA ORLIKU

  06.07 PT

  SPACER UL. PIOTRKOWSKĄ

   

   

 • Wiwat 3 Maja !!!

  27.04.2018

  Z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczniowie klasy 6c i 7a przypomnieli  zgromadzonym na uroczystości tło historyczne i atmosferę towarzyszącą temu wydarzeniu.

  Po spektaklu odbył się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru szkolnego. Starannie i ciekawie przygotowana rocznicowa uroczystość na pewno przybliżyła młodzieży ten ważny moment naszej historii.

              Galeria zdjęć

 • Dzień ziemi 2018

  20.04.2018

  Z okazji Dnia Ziemi uczniowie klas 4b, 5b, 6c i 7a przygotowali wesołe przedstawienie  promujące ochronę środowiska i zachęcające do używania opakowań wielokrotnego użytku. W czasie uroczystości wystąpiła solistka Ola Cieślikiewicz, która  nagrodzona została  zasłużonymi brawami oraz chór szkolny. Rozdanie nagród w konkursie fotograficznym zakończyło szkolne spotkanie.

   

                                                                       Galeria zdjęć

 • Adam Kszczot w SP11

  20.04.2018

  Nasza szkoła miała przyjemność gościć polskiego  bohatera mistrzostw świata w lekkoatletyce pana Adama Kszczota. W czasie spotkania nasz gość  barwnie i interesująco mówił o swojej karierze sportowej, odpowiadał na pytania oraz pokazał uczniom kilka elementów sportowej rozgrzewki. Spotkanie z medalistą było dla wszystkich wielką przyjemnością i mamy nadzieję, że dla wielu uczniów lekkoatleta stanie się wzorcem do naśladowania.
   

                                                                            Galeria zdjęć

 • Uczymy się ratować życie

  19.04.2018
  Dziś w szkole odbyły się zajęcia profilaktyczne z ratownictwa 
  medycznego. Uczniowie klas 6 i 7 zapoznali się z zasadami 
  udzielania pierwszej pomocy oraz mogli przećwiczyć jak
  prawidłowo wykonywać masaż serca.
  

   

   

                          Galeria zdjęć

 • Zapal się na Niebiesko!

  Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu to święto obchodzone corocznie. Jego celem jest podnoszenie społecznej świadomości na temat zaburzenia uznanego za poważny problem zdrowotny.
   W tym roku uczniowie naszej szkoły włączyli się do tej akcji.  Swoją solidarność z osobami dotkniętymi autyzmem zaakcentowali przez niebieski element ubrania oraz trzymane w dłoniach niebieskie baloniki.

   

  Wszyscy dowiedzieli się, że AUTYZMU SIĘ NIE LECZY, AUTYZM SIĘ AKCEPTUJE.

 • "Rozpalmy serca ekolampionem"

  XIX Konkurs Ekologiczno-Przyrodniczy

  dla Szkół Podstawowych

   „Rozpalamy serca ekolampionem”

  Organizatorzy:  Szkoła Podstawowa nr 11 im. Marii Kownackiej, e-mail: sp11lodz@onet.pl

   Ogród Botaniczny – Zarząd Zieleni Miejskiej, mail: sekretariat@botaniczny.lodz.pl

  Konkurs odbędzie się dnia 16 maja 2018 r. o godz. 10.00 w Ogrodzie Botanicznym 

  Zachęcamy wszystkie łódzkie szkoły podstawowe do udziału w konkursie i do pomagania osobom starszym !!!

  Zobacz, jakie to łatwe !

  szczegóły konkursu w linku poniżej

  XIX konkurs ekologiczno - przyrodniczy

 • Mamy Mistrzostwo Łodzi!!!

  20.03.2018

  Dzisiaj nasze wspaniałe koszykarki swoją ciężką pracą, determinacją i ogromnym poświęceniem wywalczyły Mistrzostwo Łodzi!!! Przyjechały do szkoły z medalami,  pucharem i uśmiechami na twarzy. Za kilka dni przed nimi kolejne starcie w walce o Mistrzostwo Województwa.

  Trzymamy kciuki i gratulujemy wielkiego sukcesu!!!

                          Galeria zdjęć

 • SP 11 jedną z najlepszych szkół w Łodzi!!!

  Szkoła Podstawowa nr 11 uplasowała się na 4. miejscu w rankingu najlepszych miejskich szkół podstawowych. To bez wątpienia ogromny sukces, na który złożyła się ciężka praca naszych uczniów jak również wszystkich nauczycieli. 

  http://www.expressilustrowany.pl/aktualnosci/a/ranking-miejskich-szkol-podstawowych-w-lodzi-zobacz-ktora-lodzka-podstawowka-jest-najlepsza-galeria,13004916/

  http://www.expressilustrowany.pl/aktualnosci/g/ranking-miejskich-szkol-podstawowych-w-lodzi-zobacz-ktora-lodzka-podstawowka-jest-najlepsza-galeria,13004916,27893866/

 • Dzieci listy piszą do osób chorych onkologicznie...

   

  Szkoła Podstawowa nr 11 im. Marii Kownackiej oraz Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. Mikołaja Kopernika w Łodzi zachęcają do udziału w łódzkiej Akcji Pisania Serdecznych i Ciepłych listów przez uczniów szkół podstawowych.

   

   

                      Każdy list powinien rozpoczynać się słowami
            "... podaję Ci pięć powodów dla których możesz się uśmiechać...."

   

  Harmonogram akcji:

  12-16.03 - wspólna szkolna akcja pisania listów;

  19-23.03- dostarczenie listów do Szkoły Podstawowej nr 11 w Łodzi;

  26-30.03 -przekazanie listów osobom chorym onkologicznie.

   

  Przebieg akcji:

  Uczniowie na terenie swojej szkoły wspólnie piszą listy. Listy powinny być ciepłe, serdeczne, wywołujące uśmiech u osoby chorej, mogą zawierać rysunki. W listach nie powinny znajdować się słowa, rysunki niecenzuralne, obraźliwe i niesympatyczne. Nauczyciel odpowiedzialny za przebieg akcji w szkole, jest zobowiązany do czuwania nad treścią listów swoich podopiecznych. Listy są anonimowe, mogą być podpisane tylko imieniem autora.

   

  Pakowanie i przekazanie listów:

  Każdy list powinien zostać zapakowany w oddzielną kopertę, a wszystkie listy z danej szkoły pakujemy do jednej zbiorczej dużej koperty. Kopertę podpisujemy numerem i adresem szkoły oraz nazwiskiem nauczyciela odpowiedzialnego za przebieg akcji w placówce.

   

  Listy dostarczamy do Szkoły Podstawowej nr 11 w Łodzi,

  ul. Hufcowa 20A najpóźniej do 23.03. 2018 roku.

   

  Osoby koordynujące akcję : Iwona Xiężopolska-Krzyżańska, Izabela Złotowska- nauczycielki Szkoły Podstawowej nr 11 w Łodzi; Julia Ścigała- dział promocji Szpitala Kopernika w Łodzi.

 • Drugi dzień otwarty 17.03.2018

  Dziś po raz drugi odwiedzili nas przyszli pierwszoklasiści. Dzieci poznały Plastusia i jego szkolnych przyjaciół, obejrzały pracownie, wykonały doświadczenia przyrodnicze i wzięły udział w rozgrywkach sportowych.  Swoje umiejętności zaprezentowała również niezawodna gupa taneczna "Wiolinki". Mamy nadzieję, że nowi uczniowie będą sie u nas czuli jak w domu.

   

   

                            Galeria zdjęć

   

 • Jedenastka w programie "SKS"

  08.03.2018

  Nasza Jedenastka została zakwalifikowana do programu Ministerstwa Sportu i Turystyki "SKS"

 • Serce SP11 dla Syrii

  23.02.2018

  Uwaga, uwaga , achtung, achtung, abunai, abunai... "Jesteśmy głosem dzieci z Syrii!!!" Tak dzisiaj nawoływali uczniowie 11-stki...

  Serce SP11 dla Syrii - Obrazek 1💗Serce Szkoły Podstawowej nr 11 dla SyriiSerce SP11 dla Syrii - Obrazek 2💗
  to myśl przewodnia, która towarzyszyła uczniom w projekcie i akcji Unicefu * Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę* .
  Happening , scenka rozmowy telefonicznej w języku angielskim i krótka prelekcja uczniów klas 7 dla młodszych kolegów, przybliżyła i uświadomiła wielkie problemy dzieci syryjskich.

                                                              Galeria zdjęć

 • Drzwi Otwarte

  15.02.2018

  Plastusiowa Kraina w SP11 gościła przyszłych pierwszoklasistów, którzy wraz z rodzicami odwiedzili naszą szkołę. Spotkanie rozpoczęła pani dyrektor Joanna  Krajewska, która opowiedziała o szkole. Następnie goście obejrzeli inscenizację fragmentu "Plastusiowego pamiętnika" w wykonaniu nauczycieli. Uczniowie z klas 1-4 przedstawili nowe piosenki, po czym grupa taneczno- wokalna "Wiolinki" zaprezentowała układy taneczne. Część artystyczną zakończyła grupa rytmiczna "Orzeszki". Druga część spotkania odbyła się w klasach, gdzie nauczyciele odpowiadali na pytania rodziców, a dzieci bawiły się w Plastusiowej Krainie. 

    Jeżeli nie byli Państwo jeszcze w Plastusiowej Krainie, to zapraszamy Was 17 marca w godzinach              od 11 do 13.

   

  Galeria zdjęć

 • Z wizytą u Seniorów

  19.01.2018

  Uśmiech, radość, łzy, dotyk dłoni.... połączenie dwóch światów ....tak po prostu.....SERCE I ROZMOWA. Wszystkie Emocje Świata towarzyszyły dzisiaj naszym uczniom i osobom starszym. W Domu Seniora wręczyliśmy uszyte przez uczniów SP 11 "Dobre -Torby" z okazji Dnia Babci i Dziadka. Klasa 4d przygotowała indywidualne laurki dla każdej przybranej babci i dziadka. Dziękujemy wszystkim uczniom i wychowawcom za                                                            przepiękne Eko- Torby

                                                           Galeria zdjęć

 • Laureaci Ogólnopolskiej Olimpiady

  08.01.2018

  Sześcioro uczniów naszej szkoły zostało laureatami Ogólnopolskiej Olimpiady Mitologicznej "Olimpus". Szymon Pasiński zajął 8., Mateusz Ciesielski - 12., Milena SKoczkowska oraz Szymon Rogaczewski - 13., Julia Trawińska - 14., a Miłosz Gołębiowski - 15. miejsce. Potwierdziła się więc znana łacińska sentencja "Per aspera ad astra" czyli "Przez trudy do gwiazd". Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • Jedenastka dba o seniorów !!!

  07.01.2018

  Jak pomóc innym i jednocześnie dbać o nasze środowisko? Uczniowie z 11 już wiedzą jak to się robi !!! Wystarczyło uszyć ze starych spodni i spódnic ekologiczne " dobre - torby" . Takie Eko- torby - jedyne, niepowtarzalne, już powstały... sami oceńcie... Zostaną one przekazane osobom starszym i samotnym przebywającym w Domu Seniora z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dobre- Torby można oglądać na szkolnej wystawie.

  Naszą akcją zainteresowała się Gazeta Wyborcza. Oto link do artykułu: 

  http://lodz.wyborcza.pl/lodz/7,35136,22856168,bo-nam-sie-chce-pomagac-uczniowie-uszyli-torby-dla-seniorow.html

                                                             Galeria zdjęć

 • Wigilie w Jedenastce

  22.12.2017

  Dzisiaj w naszej szkole panowała niezwykle uroczysta atmosfera. Wszyscy uczniowie, wraz ze swoimi wychowawcami usiedli przy wspólnym wigilijnym stole, by razem świętować nadchodzące Boże Narodzenie. Był opłatek, życzenia, wspólne kolędowanie i świąteczne upominki dla każdego. Nie zabrakło również wypieków, przygotowanych przez niezastąpione mamy i babcie. Całości dopełniło przedstawienie „Jasełka” przygotowane przez nasze panie katechetki i szkolny chór. Mamy nadzieję, że w nadchodzącym roku spełnią się wszystkie nasze życzenia :)

                                                             Galeria zdjęć

 • kiermasz "Idą Święta ..."

  08.12.2017

  To już po raz dziesiąty odbył się szkolny kiermasz "Idą Święta" organizowany przez Radę Rodziców, nauczycieli i uczniów.  W tym roku po otwarciu kiermaszu przez panią dyrektor Joannę Krajewską, bożonarodzeniową piosenkę wykonali nauczyciele naszej szkoły. Następnie ogłoszono wyniki konkursu "Rok z książką". Jak co roku wystąpił również chór szkolny, uczniowie klasy 1a oraz zespół taneczny "Wiolinki". Główną atrakcją kiermaszu były ozdoby świąteczne wykonane przez uczniów i nauczycieli oraz domowe ciasta upieczone przez mamy, które prowadziły kawiarenkę "Pod Aniołem". 

                                                            Galeria zdjęć

strona:

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 11 im. Marii Kownackiej w Łodzi
  ul. Hufcowa 20A
  94-107 Łódź
 • 42 252 28 00
  Sekretariat szkoły czynny w godzinach 7.30 - 15.30
  we wtorki w godzinach 9.00 - 17.00

Mapa