• Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Dzień kulturalnych języków obcych

 • Szkoła z misją

  Szkoła to nie tylko lekcja historii, geografii czy angielskiego. To również wszystkie inne, mniejsze i większe działania NAS wszystkich. Wolontariatu, bo o nim mowa, nie nauczysz się przy tablicy na lekcji. Tego uczymy się sercem i wrażliwością. Nasi uczniowie uczą się jak być dobrymi ludźmi i nie pozostaje to niezauważone. Z ogromną przyjemnością informujemy, że za działalność Szkolnego Koła Wolontariatu naszej szkole przyznano tytuł „ Szkoła z misją”. Dziękujemy każdemu, kto się do tego przyczynił biorąc udział w naszych akcjach. Nawet najmniejszy gest pomaga!

 • Nowe książki w bibliotece

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Nowe książki w bibliotece.

  Dziękujemy rodzicom, uczniom i nauczycielom, którzy przekazali swoje książki bibliotece szkolnej. Dzięki tym darom księgozbiór szkoły wzbogacił się o czterdzieści nowych, ciekawych pozycji.

  DZIĘKUJEMY!!!

 • Dni otwarte w SP11

  Dni otwarte w SP11
  09.03.2019

  Plastusiowa Kraina w SP11 gościła przyszłych pierwszoklasistów, którzy wraz z rodzicami odwiedzili naszą szkołę. Spotkanie rozpoczęła pani dyrektor Joanna  Krajewska, która opowiedziała o szkole. Następnie uczniowie z klasy drugiej przedstawili wiersze J. Brzechwy oraz nowe piosenki, a grupa taneczno- wokalna "Wiolinki" zaprezentowała układy taneczne.  Druga część spotkania odbyła się w klasach, gdzie nauczyciele odpowiadali na pytania rodziców, a dzieci bawiły się w Plastusiowej Krainie, wykonały doświadczenia przyrodnicze i wzięły udział w rozgrywkach sportowych. Mamy nadzieję, że nowi uczniowie, którzy przyjdą do szkoły we wrześniu, będą się u nas czuli jak w domu.

  Galeria zdjęć

 • Nowe książki w bibliotece

  Nowe książki w bibliotece
  21.03.2019

  Dzięki darom uczniów, rodziców i nauczycieli, którzy podarowali swoje książki biblioteka szkolna wzbogaciła się o czterdzieści nowych pozycji. Wszystkim bardzo dziękujemy!!!

   

            Galeria zdjęć

 • Gorączka złota w Jedenastce

  Gorączka złota w Jedenastce
  01.03.2019

  1 marca w naszej szkole rozpoczęła się kolejna edycja organizowanej przez PCK akcji "Gorączka Złota". Doceniono 
  w ten sposób wysiłek naszej szkoły, która w ubiegłym roku zebrała najwięcej w Łodzi "złotych monet" o nominale 1, 2 i 5 groszy.  Uroczystość była równocześnie inauguracją  obchodów 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża.

  Na uroczystości przybyli  zaproszeni goście oraz patroni honorowi:  Dawid Walczak, kierownik Oddziału Obrony Cywilnej Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego, Robert Baryła, członek Zarządu Województwa Łódzkiego, Grzegorz Wierzchowski Łódzki Kurator Oświaty, dr Dioniza Marciniak-Bielak, członek Zarządu Łódzkiego Oddziału Okręgowego PCK oraz Michał Siemiński, dyrektor Łódzkiego Oddziału Okręgowego PCK , który odczytał list od Pani Prezydent Miasta Łodzi Hanny Zdanowskiej.

  Po części oficjalnej uczniowie klasy 2a zaprezentowali przedstawienie ilustrujące powstanie Czerwonego Krzyża oraz działania, które obecnie podejmują dzieci działające w kołach PCK. Starsi uczniowie brali udział w quizie dotyczącym PCK oraz zaprezentowali pokaz ratownictwa medycznego. W czasie uroczystości wystąpił również szkolny chór. Większość uczniów biorących udział w tym spotkaniu ubrana była w czerwone koszulki, będące symbolem humanitarnej akcji PCK.

  Mamy nadzieję, że również w tym roku szkolna społeczność "Jedenastki" pobije rekord w zbiórce "złotych monet".

  Galeria zdjęć.

 • "Wszystkie kolory świata" - akcja UNICEF

  "Wszystkie kolory świata" - akcja UNICEF

  Akcja Unicef -Wszystkie Kolory Świata! Laleczki uszyte własnoręcznie przez uczniów naszej szkoły pomagają innym dzieciom na świecie. Każda laleczka ma swoje imię i akt urodzenia. Zapraszamy do kupienia takiej laleczki podczas Dni Otwartych, tj. już w sobotę 9 marca.

   

   

                               Galeria zdjęć

 • „Dobro niesione wiatrem. Indie Cię zaskoczą” - konkurs przyrodniczy

  XX Konkurs Geograficzno-Biologiczny
  dla Szkół Podstawowych

  pod hasłem:
  „Dobro niesione wiatrem. Indie Cię zaskoczą”   

   

  Organizatorzy:  Szkoła Podstawowa nr 11 im. Marii Kownackiej, e-mail: kontakt@sp11.elodz.edu.pl

   Ogród Botaniczny – Zarząd Zieleni Miejskiej, mail: sekretariat@botaniczny.lodz.pl

  Konkurs odbędzie się dnia 17 maja 2019 r. o godz. 10.00 w Ogrodzie Botanicznym 

  Zachęcamy wszystkie łódzkie szkoły podstawowe do udziału w konkursie i do pomagania osobom starszym !!!

  Zobacz, jakie to łatwe !

  szczegóły konkursu w linku poniżej

  XX konkurs ekologiczno - przyrodniczy

   

 • Dzieci listy piszą do osób chorych onkologicznie...

  04.03.2019

  Szkoła Podstawowa nr 11 im. Marii Kownackiej, Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. M.Kopernika w Łodzi oraz Fundacja Pełną Piersią/BRA Day Polska, zapraszają do udziału w łódzkiej akcji przekazania ciepłych życzeń osobom chorym onkologicznie.                                     

  szczegóły akcji

 • wigilia 2018/19

  wigilia 2018/19
  21.12.2018

  Tradycyjnie, ostatni dzień przed feriami bożonarodzeniowymi upływa w naszej szkole w świątecznym nastroju. Uroczyste spotkania wigilijne na których składane są życzenia, wymieniane drobne upominki i śpiewane kolędy odbyły się we wszystkich klasach. Rodzice przygotowali na świąteczne stoły  słodycze i soki. Klasowe wigilie poprzedzone były okolicznościowymi inscenizacjami przygotowanymi przez uczniów. W tym roku klasy 1-3 przygotowały przedstawienie "Baśń wigilijna", zakończone występem uczennicy pierwszej klasy, która zagrała na skrzypcach. Klasy starsze zaprezentowały spektakl "Jasełka". Uroczysty charakter przedstawienia podkreślił występ szkolnego chóru śpiewającego kolędy. 

  galeria zdjęć

 • Kiermasz Idą Święta...

  Kiermasz Idą Święta...
  18.12.2018

  To już po raz jedenasty odbył się szkolny kiermasz "Idą Święta..." organizowany przez Radę Rodziców, nauczycieli i uczniów. Kiermasz otworzyła pani dyrektor Joanna Krajewska, która  zaprosiła wszystkich gości do aktywnego udziału w przedświątecznym spotkaniu. Imprezę rozpoczęły piosenki w wykonaniu uczniów z klasy 1 b i c oraz zespołu wokalnego z klasy 2a. Następnie wystąpiły dziewczynki z zespołu tanecznego "Wiolinki". Główną atrakcją kiermaszu były ozdoby świąteczne wykonane przez uczniów i nauczycieli oraz domowe ciasta upieczone przez mamy, które prowadziły kawiarenkę "Pod Aniołem". W czasie kiermaszu piosenki wykonywane przez szkolny chór umilały zakupy i degustacje ciast. Zapraszamy za rok!

  Galeria zdjęć

 • Komunikat dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej

  27.09.2018

  Komunikat dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 20 sierpnia 2018 r. w sprawie szczegółowych sposobów dostosowania warunków i form przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty w r. szk. 2018/19

   

  Link do komunikatu

 • Finał konkursu "Łodzianie -znani i nieznani bohaterowie naszej niepodległości 1918 - 2018"

  Finał konkursu "Łodzianie -znani i nieznani bohaterowie naszej niepodległości 1918 - 2018"
  28.11.2018

  W dniu 28 listopada br. odbył się uroczysty finał międzyszkolnego konkursu "Łodzianie -znani i nieznani bohaterowie naszej niepodległości 1918 - 2018". Patronat nad konkursem objęła Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, a współorganizatorami było Towarzystwo Przyjaciół Łodzi i SP 11. Gościem honorowym uroczystości był pan Andrzej Szletyński, syn Stefana Szletynskiego i wnuk Bolesława T. Wocalewskiego, założyciela SP 11. Gość podzielił się z młodzieżą wspomnieniami z najważniejszych wydarzeń ostatnich 100 lat historii Polski.  

  Zadaniem uczestników konkursu było zapoznanie się z życiorysami dwudziestu mieszkańców Łodzi, który swoją pracę oraz pasję poświęcili naszemu miastu. Niektórzy oddali życie za niepodległość Polski. W ramach konkursu uczniowie przygotowywali gazetkę i pokaz multimedialny przedstawiający wybraną postać oraz uczestniczyli w teście wiedzy dotyczącej bohaterów naszej niepodległości. W finale konkursu wzięło udział 10 szkół, które spotkały się u nas na uroczystości rozdania nagród. Nagrody wręczał prezes TPŁ pan Ryszard Bonisławski oraz pani Janina Mitek prezes Sekcji Szkolnej TPŁ. Nagrody ufundowane zostały przez Urząd Miasta Łodzi z zadania promocja oświaty, TPŁ, SP11. Pierwsze miejsce w turnieju zajęła SP nr 110, drugie - SP nr 83 a trzecie - SP nr 4. Poza nagrodami dla szkół przyznano również indywidualne nagrody za gazetkę dla uczniów SP nr 110, za prezentację multimedialną dla ucznia ze SP nr 41 oraz za wiadomości o znanych łodzianach dla uczennicy SP nr 4 . 
  Po wręczeniu nagród i podziękowań dla nauczycieli, którzy przygotowali uczniów do konkursu, uczniowie SP nr11  z klasy 7c zaprezentowali przedstawienie pokazujące historię pierwszych dni naszej niepodległości w relacji reporterów "TV SP11".

                                                             Galeria zdjęć

 • Przedszkolaki w SP11

  Przedszkolaki w SP11
  23.11.2018

  Z okazji niedawnego  Święta Niepodległości odwiedziły nas dzieci z okolicznych przedszkoli. Goście obejrzeli przedstawienie opowiadające o naszym herbie, białym orle i o historii Polski. Spektakl przygotowała pani Ewa Sęk  z klasą 2a. Legionową piosenkę "Przybyli ułani pod okienko" zaśpiewali dla małych gości uczniowie klasy 2b pani Agnieszki Nowakowskiej. Kolorowy spektakl o naszej historii  bardzo się przedszkolakom spodobał.

  Galeria zdjęć

 • ŁODZIANIE - ZNANI I NIEZNANI BOHATEROWIE NASZEJ NIEPODLEGŁOŚCI 1918 - 2018

  ŁODZIANIE - ZNANI I NIEZNANI BOHATEROWIE NASZEJ NIEPODLEGŁOŚCI 1918 - 2018
  15.11.2018

  ŁODZIANIE - ZNANI I NIEZNANI BOHATEROWIE NASZEJ NIEPODLEGŁOŚCI 1918 - 2018 - Obrazek 1

  15 listopada w naszej szkole odbył się test wiedzy, w którym brali udział uczniowie z 10 łódzkich szkół, które przystąpiły do konkursu zorganizowanego  w rocznicę odzyskania niepodległości. Konkurs "Łodzianie - znani i nieznani bohaterowie naszej niepodległości 1918 - 2018" pod patronatem Prezydenta Miasta Łodzi organizuje SP11 wraz z Towarzystwem Przyjaciół Łodzi. Konkurs współfinansowany jest z programu Promocji Oświaty. Uroczystość podsumowania konkursu i rozdanie nagród odbędzie się w naszej szkole 28 listopada 2018r. o godzinie 10.30.

 • Obchody 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości w SP11

  Obchody 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości w SP11
  09.11.2018

  W tym wyjątkowym dniu szkoła przybrała biało - czerwone barwy. Uczniowie, rodzice i nauczyciele przygotowali niezwykłe dekoracje i okolicznościowe słodycze. Była "Patriotyczna Kawiarenka", w której wszystkie słodycze  ozdobiono narodowymi barwami. Były urodzinowe życzenia dla Polski, okolicznościowe plakaty i pomysłowe okazjonalne ozdoby. Uczniowie wykonali również  według własnych pomysłów przestrzenne orły. Wszyscy, przypięli własnoręcznie wykonane  kotyliony. To był niezwykły dzień, następny będzie za rok.

                                                                       Galeria zdjęć

 • 100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

  100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ
  09.11.2018

  9 listopada uczestniczyliśmy w niezwykłej lekcji historii i patriotyzmu, oddając wyrazy pamięci tym wszystkim, dzięki którym dzisiaj żyjemy w wolnym kraju. Uczniowie klasy 7c pod kierunkiem pana Bartka Jankiewicza i pani Ani Pawlak wprowadzili nas w atmosferę wydarzeń z 1918 roku, wzbudzając refleksję i zadumę. Wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Państwowy oraz wysłuchliśmy koncertu pieśni patriotycznych przygotowanych przez szkolny chór i panią Edytę Dalecką. Godny strój, biało - czerwony kotylion, powaga i skupienie podczas uroczystości, to szacunek dla historii i dziejów naszego narodu, to współczesny wyraz naszego patriotyzmu. 

                                                                          Galeria zdjęć

 • Ślubowanie klas pierwszych

  Ślubowanie klas pierwszych
  26.10.2018

  26 października odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Pierwszaki,  w uroczystych nakryciach głowy złożyły ślubowanie, po którym pani dyrektor Joanna Krajewska pasowała każdego z nich na ucznia. Po części artystycznej każdy pierwszoklasista otrzymał pamiątkowy dyplom. W tym ważnym dniu uczniom towarzyszyli  licznie przybyli rodzice i dziadkowie. Pierwsza, ważna uroczystość szkolna została uwieczniona przez rodziców na wielu zdjęciach.

                                                                         Galeria zdjęć

 • "Przy stole lodzermenschów"

  "Przy stole lodzermenschów"
  21.09.2018

  Uczniowie klas ósmych uczestniczyli w wycieczce, która odbyła się w ramach projektu "Przy stole lodzermenschów". Ubrani w stylowe nakrycia głowy obejrzeli  siedziby łódzkich fabrykantów, o których opowiadali przewodnicy przebrani w stroje z epoki. Uczniowie dowiedzieli się też, co jadali fabrykanci i jakie obowiązki miała służba. Taka lekcja na długo pozostanie w pamięci.

                  Galeria zdjęć

strona:

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 11 im. Marii Kownackiej w Łodzi
  ul. Hufcowa 20A
  94-107 Łódź
 • 42 252 28 00
  Sekretariat szkoły czynny w godzinach 7.30 - 15.30
  we wtorki w godzinach 9.00 - 17.00

Mapa