• ŁODZIANIE - ZNANI I NIEZNANI BOHATEROWIE NASZEJ NIEPODLEGŁOŚCI 1918 - 2018

• 15 listopada w naszej szkole odbył się test wiedzy, w którym brali udział uczniowie z 10 łódzkich szkół, które przystąpiły do konkursu zorganizowanego  w rocznicę odzyskania niepodległości. Konkurs "Łodzianie - znani i nieznani bohaterowie naszej niepodległości 1918 - 2018" pod patronatem Prezydenta Miasta Łodzi organizuje SP11 wraz z Towarzystwem Przyjaciół Łodzi. Konkurs współfinansowany jest z programu Promocji Oświaty. Uroczystość podsumowania konkursu i rozdanie nagród odbędzie się w naszej szkole 28 listopada 2018r. o godzinie 10.30.

• 100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

• 9 listopada uczestniczyliśmy w niezwykłej lekcji historii i patriotyzmu, oddając wyrazy pamięci tym wszystkim, dzięki którym dzisiaj żyjemy w wolnym kraju. Uczniowie klasy 7c pod kierunkiem pana Bartka Jankiewicza i pani Ani Pawlak wprowadzili nas w atmosferę wydarzeń z 1918 roku, wzbudzając refleksję i zadumę. Wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Państwowy oraz wysłuchliśmy koncertu pieśni patriotycznych przygotowanych przez szkolny chór i panią Edytę Dalecką. Godny strój, biało - czerwony kotylion, powaga i skupienie podczas uroczystości, to szacunek dla historii i dziejów naszego narodu, to współczesny wyraz naszego patriotyzmu.

• Ślubowanie klas pierwszych

• 26 października odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Pierwszaki,  w uroczystych nakryciach głowy złożyły ślubowanie, po którym pani dyrektor Joanna Krajewska pasowała każdego z nich na ucznia. Po części artystycznej każdy pierwszoklasista otrzymał pamiątkowy dyplom. W tym ważnym dniu uczniom towarzyszyli  licznie przybyli rodzice i dziadkowie. Pierwsza, ważna uroczystość szkolna została uwieczniona przez rodziców na wielu zdjęciach.