• Spacer po Retkini

• Dnia 12 października odbył się spacer po Retkini z przewodnikiem. Organizatorem było Centrum Informacji Turystycznej i Szkołę Podstawową nr 11.

Odwiedziliśmy ciekawe miejsca i wysłuchaliśmy informacji przewodnika oraz opowieści mieszkańców dawnej Retkini. Oto kilka fotografii ze spaceru.

• Spacer po Retkini!

• Centrum Informacji Turystycznej w Łodzi oraz Szkoła Podstawowa nr 11 zapraszają wszystkich zainteresowanych na wspólny spacer z przewodnikiem po jesiennej Retkini.

• Otwarcie wystawy Dawno temu na Retkini... w Galerii Urzędu Miasta

• Tego jeszcze nie było!  Wystawa Dawno temu na Retkini... została zauważona przez Pana Senatora Ryszarda Bronisławskiego i jest prezentowana w Galerii Urzędu Miasta Łodzi przy ulicy Piotrkowskiej 87!

Reportaż z otwarcia wystawy znajdą Państwo po kliknięciu na zdjęcie powyżej.

• W „Jedenastce” kaligrafia nie jest trudna !

• „Kaligrafia nie jest trudna,  pracochłonna ani nudna”, te słowa rozbrzmiewały 12 czerwca w Szkole Podstawowej nr 11 w Łodzi. Chcąc uczcić postać założyciela szkoły, Bolesława Tadeusza Wocalewskiego, zorganizowany został międzyszkolny konkurs kaligrafi

W konkursie udział brało 174 uczniów z 5 szkół w Łodzi oraz 8 nauczycieli, a także pani kierowniczka Biblioteki Rejonowej. Honorowymi gośćmi uroczystości był wnuk oraz praprawnuczka Bolesława T. Wocalewskiego.

W czasie uroczystości wieńczącej konkurs uczniowie przedstawili scenki pisania listu
            z „Zemsty” oraz z  „Plastusiowego Pamiętnika”, a także wiersze i piosenki związane z pismem i kaligrafią. Zwycięzcy czyli „Mistrzowie” otrzymali książki, a wszyscy uczestnicy konkursu pamiątkowe medale. Podobno niektórzy z nich już ćwiczą kaligrafie do następnego konkursu...

Więcej informacji o Bolesławie Tadeuszu Wocalewskim znajduje się w zakładce "Historia szkoły".

• "Przygoda z przepisami ruchu drogowego"

Miło nam poinformować , iż uczniowie klas 2-3  pod opieką Pani Katarzyny Czarneckiej zdobyli III miejsce w  IX Łodzkim Turnieju "Przygoda z przepisami ruchu drogowego".

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Projekt ekologiczny "Nie bój zaby"

• Jesteśmy dumni z naszego udziału w projekcie ekologicznym "Nie bój żaby".Jego celem była inwentaryzacja płazów żyjących w naszym mieście.Uczniom klasy 5 a do badań przydzielony został  zbiornik położony w Parku im. Józefa Piłsudskiego.Była to niezwykła lekcja przyrody ,nauczyła nas szacunku do żab, kumaków i ropuch.

Wyniki prac uczniów  wszystkich szkół biorących udział w projekcie  zostały opublikowane w książce " Płazy w Łodzi" wydanej przez Ośrodek Działań Ekologicznych Źródła"

• Dzień Zdrowego Śniadania

• 8 listopada 2011 r. uczniowie klasy IIIa uczestniczyli w akcji edukacyjnej "Śniadanie daje moc", której celem byłot zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. W ramach akcji uczniowie wspólnie z wychowawca p.  M. Szubską przygotowali śniadanie, które potem spożywali przy wspólnym stole.

• Wycieczka do 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku

• 7 listopada uczniowie klas IIIa i IIIc uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w 32 Bazie Lotnictawa Taktycznego w Łasku. Mieli możliwość obejrzenia samolotów i śmigłowców w muzeum na świeżym powietrzu. W hangarze serwisowym widzieli samoloty F-16 . Zdobyli ciekawe informacje na ich temat. Wojskowa straż pożarna zaprezentowała wyposażenie swoich wozów gaśniczych i przeprowadziła pozorowany alarm pożarowy. W czasie pobytu uczniów w bazie piloci ćwiczyli starty i lądowania wojskowym samolotem CASA.

• Junior Media... i tworzysz gazetę!

• W naszej szkole ruszył ogólnokrajowy program edukacyjny Junior Media

- realizują go Filipki z Jedenastki

Junior Media to edukacyjny projekt dzienników regionalnych Polskapresse i Wydawnictwa Pedagogicznego OPERON skierowany do szkół – uczniów i nauczycieli.
            To nowy wymiar szkolnych gazetek.
            Może dzięki Junior Media rozpocznie się czyjaś kariera dziennikarska? Tego Wam Życzymy!
            Pod okiem redaktora naczelnego p. Michała Filipczaka działa koło redakcyjne pod nazwą "Filipki z Jedenstki". Redakcja spotyka się w środy. W  pracowni multimedialnej uczymy się warsztatu pracy dziennikarskiej. Kto wie - może uda się stworzyć własną gazetkę, a w tym zadaniu pomóc ma nam właśnie program Junior Media do którego przystąpiliśmy.

Informujemy, że 7 listopada 2011 roku odbyły się Warsztaty Dziennikarskie, na których  dziennikarze Dziennika Łódzkiego przybliżyli Nam  zasady projektu Junior Media. Odbyła się też prawdziwa konferencja ze znanym sportowcem - Adamem Kszczotem.