• Dzieci listy piszą do osób chorych onkologicznie...

  Dzieci listy piszą do osób chorych onkologicznie...

   

  Szkoła Podstawowa nr 11 im. Marii Kownackiej oraz Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. Mikołaja Kopernika w Łodzi zachęcają do udziału w łódzkiej Akcji Pisania Serdecznych i Ciepłych listów przez uczniów szkół podstawowych.

   

   

                      Każdy list powinien rozpoczynać się słowami
            "... podaję Ci pięć powodów dla których możesz się uśmiechać...."

   

  Harmonogram akcji:

  12-16.03 - wspólna szkolna akcja pisania listów;

  19-23.03- dostarczenie listów do Szkoły Podstawowej nr 11 w Łodzi;

  26-30.03 -przekazanie listów osobom chorym onkologicznie.

   

  Przebieg akcji:

  Uczniowie na terenie swojej szkoły wspólnie piszą listy. Listy powinny być ciepłe, serdeczne, wywołujące uśmiech u osoby chorej, mogą zawierać rysunki. W listach nie powinny znajdować się słowa, rysunki niecenzuralne, obraźliwe i niesympatyczne. Nauczyciel odpowiedzialny za przebieg akcji w szkole, jest zobowiązany do czuwania nad treścią listów swoich podopiecznych. Listy są anonimowe, mogą być podpisane tylko imieniem autora.

   

  Pakowanie i przekazanie listów:

  Każdy list powinien zostać zapakowany w oddzielną kopertę, a wszystkie listy z danej szkoły pakujemy do jednej zbiorczej dużej koperty. Kopertę podpisujemy numerem i adresem szkoły oraz nazwiskiem nauczyciela odpowiedzialnego za przebieg akcji w placówce.

   

  Listy dostarczamy do Szkoły Podstawowej nr 11 w Łodzi,

  ul. Hufcowa 20A najpóźniej do 23.03. 2018 roku.

   

  Osoby koordynujące akcję : Iwona Xiężopolska-Krzyżańska, Izabela Złotowska- nauczycielki Szkoły Podstawowej nr 11 w Łodzi; Julia Ścigała- dział promocji Szpitala Kopernika w Łodzi.

 • Drugi dzień otwarty 17.03.2018

  Drugi dzień otwarty 17.03.2018

  Dziś po raz drugi odwiedzili nas przyszli pierwszoklasiści. Dzieci poznały Plastusia i jego szkolnych przyjaciół, obejrzały pracownie, wykonały doświadczenia przyrodnicze i wzięły udział w rozgrywkach sportowych.  Swoje umiejętności zaprezentowała również niezawodna gupa taneczna "Wiolinki". Mamy nadzieję, że nowi uczniowie będą sie u nas czuli jak w domu.

   

   

                            Galeria zdjęć

   

 • Jedenastka w programie "SKS"

  Jedenastka w programie "SKS"
  08.03.2018

  Nasza Jedenastka została zakwalifikowana do programu Ministerstwa Sportu i Turystyki "SKS"

 • Serce SP11 dla Syrii

  Serce SP11 dla Syrii
  23.02.2018

  Uwaga, uwaga , achtung, achtung, abunai, abunai... "Jesteśmy głosem dzieci z Syrii!!!" Tak dzisiaj nawoływali uczniowie 11-stki...

  Serce SP11 dla Syrii - Obrazek 1💗Serce Szkoły Podstawowej nr 11 dla SyriiSerce SP11 dla Syrii - Obrazek 2💗
  to myśl przewodnia, która towarzyszyła uczniom w projekcie i akcji Unicefu * Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę* .
  Happening , scenka rozmowy telefonicznej w języku angielskim i krótka prelekcja uczniów klas 7 dla młodszych kolegów, przybliżyła i uświadomiła wielkie problemy dzieci syryjskich.

                                                              Galeria zdjęć

 • Drzwi Otwarte

  Drzwi Otwarte
  15.02.2018

  Plastusiowa Kraina w SP11 gościła przyszłych pierwszoklasistów, którzy wraz z rodzicami odwiedzili naszą szkołę. Spotkanie rozpoczęła pani dyrektor Joanna  Krajewska, która opowiedziała o szkole. Następnie goście obejrzeli inscenizację fragmentu "Plastusiowego pamiętnika" w wykonaniu nauczycieli. Uczniowie z klas 1-4 przedstawili nowe piosenki, po czym grupa taneczno- wokalna "Wiolinki" zaprezentowała układy taneczne. Część artystyczną zakończyła grupa rytmiczna "Orzeszki". Druga część spotkania odbyła się w klasach, gdzie nauczyciele odpowiadali na pytania rodziców, a dzieci bawiły się w Plastusiowej Krainie. 

    Jeżeli nie byli Państwo jeszcze w Plastusiowej Krainie, to zapraszamy Was 17 marca w godzinach              od 11 do 13.

   

  Galeria zdjęć

 • Z wizytą u Seniorów

  Z wizytą u Seniorów
  19.01.2018

  Uśmiech, radość, łzy, dotyk dłoni.... połączenie dwóch światów ....tak po prostu.....SERCE I ROZMOWA. Wszystkie Emocje Świata towarzyszyły dzisiaj naszym uczniom i osobom starszym. W Domu Seniora wręczyliśmy uszyte przez uczniów SP 11 "Dobre -Torby" z okazji Dnia Babci i Dziadka. Klasa 4d przygotowała indywidualne laurki dla każdej przybranej babci i dziadka. Dziękujemy wszystkim uczniom i wychowawcom za                                                            przepiękne Eko- Torby

                                                           Galeria zdjęć

 • Laureaci Ogólnopolskiej Olimpiady

  Laureaci Ogólnopolskiej Olimpiady
  08.01.2018

  Sześcioro uczniów naszej szkoły zostało laureatami Ogólnopolskiej Olimpiady Mitologicznej "Olimpus". Szymon Pasiński zajął 8., Mateusz Ciesielski - 12., Milena SKoczkowska oraz Szymon Rogaczewski - 13., Julia Trawińska - 14., a Miłosz Gołębiowski - 15. miejsce. Potwierdziła się więc znana łacińska sentencja "Per aspera ad astra" czyli "Przez trudy do gwiazd". Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • Jedenastka dba o seniorów !!!

  Jedenastka dba o seniorów !!!
  07.01.2018

  Jak pomóc innym i jednocześnie dbać o nasze środowisko? Uczniowie z 11 już wiedzą jak to się robi !!! Wystarczyło uszyć ze starych spodni i spódnic ekologiczne " dobre - torby" . Takie Eko- torby - jedyne, niepowtarzalne, już powstały... sami oceńcie... Zostaną one przekazane osobom starszym i samotnym przebywającym w Domu Seniora z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dobre- Torby można oglądać na szkolnej wystawie.

  Naszą akcją zainteresowała się Gazeta Wyborcza. Oto link do artykułu: 

  http://lodz.wyborcza.pl/lodz/7,35136,22856168,bo-nam-sie-chce-pomagac-uczniowie-uszyli-torby-dla-seniorow.html

                                                             Galeria zdjęć

 • Wigilie w Jedenastce

  Wigilie w Jedenastce
  22.12.2017

  Dzisiaj w naszej szkole panowała niezwykle uroczysta atmosfera. Wszyscy uczniowie, wraz ze swoimi wychowawcami usiedli przy wspólnym wigilijnym stole, by razem świętować nadchodzące Boże Narodzenie. Był opłatek, życzenia, wspólne kolędowanie i świąteczne upominki dla każdego. Nie zabrakło również wypieków, przygotowanych przez niezastąpione mamy i babcie. Całości dopełniło przedstawienie „Jasełka” przygotowane przez nasze panie katechetki i szkolny chór. Mamy nadzieję, że w nadchodzącym roku spełnią się wszystkie nasze życzenia :)

                                                             Galeria zdjęć

 • kiermasz "Idą Święta ..."

  kiermasz "Idą Święta ..."
  08.12.2017

  To już po raz dziesiąty odbył się szkolny kiermasz "Idą Święta" organizowany przez Radę Rodziców, nauczycieli i uczniów.  W tym roku po otwarciu kiermaszu przez panią dyrektor Joannę Krajewską, bożonarodzeniową piosenkę wykonali nauczyciele naszej szkoły. Następnie ogłoszono wyniki konkursu "Rok z książką". Jak co roku wystąpił również chór szkolny, uczniowie klasy 1a oraz zespół taneczny "Wiolinki". Główną atrakcją kiermaszu były ozdoby świąteczne wykonane przez uczniów i nauczycieli oraz domowe ciasta upieczone przez mamy, które prowadziły kawiarenkę "Pod Aniołem". 

                                                            Galeria zdjęć

 • Turniej mikołajkowy dla klas 1-3

  Turniej mikołajkowy dla klas 1-3
  07.12.2017

  Jak co roku w szkole odbył się Sportowy Turniej Mikołajkowy.  Turniej zaszczycił swoją obecnością sam  Święty Mikołaj, którego powitała pani dyrektor Joanna Krajewska. Uczniowie, ubrani w stroje „Mikołajkowe”  rywalizowali  w konkurencjach nawiązujących tematyką do zbliżających się świąt. Zawody zorganizowały p. Ada Piegat oraz p. Karolina Płominska, a pomagały im elfy z klasy 7b.

      Galeria zdjęć

 • Mikołajki

  Mikołajki
  06.12.2017

  6 grudnia odwiedził szkołę św. Mikołaj i przekazał słodycze dla uczniów. Rozdawała je p. dyrektor Joanna Krajewska wraz z p. dyrektorem Michałem Filipczakiem. Uczniowie przygotowali się na ten dzień zakładając czerwone koszulki oraz czapki Mikołaja. Okazało się, że w tym roku wszyscy uczniowie byli grzeczni i zasłużyli na mikołajowe słodycze.

   

   

                        Galeria zdjęć

 • Jedenastka pomaga Somalii

  Jedenastka pomaga Somalii
  20.11.2017

  Chociaż uczniów SP nr 11 i uczniów somalijskich dzielą tysiące kilometrów to chęć niesienia pomocy znosi granice kontynentalne.

  Dlatego klasa 7a czynnie włączyła się w działania wolontariatu i pomaga Polskiej Akcji Humanitarnej. W młodszych klasach zostały przeprowadzone zajęcia, a nauczycielami  byli uczniowie klasy 7a. Dotyczyły one codziennego życia naszych afrykańskich kolegów. Oni już wiedzą, że głód, analfabetyzm, choroby, brak wody pitnej i brak szkół to główny problem Globalnego Południa i dlatego staramy się im pomóc. Zbieramy fundusze na pomoc, a uzyskane darowizny prześlemy do PAH-u.

                                                      Galeria zdjęć

 • II miejsce naszych dziewcząt w Dwa Ognie

  II miejsce naszych dziewcząt w Dwa Ognie
  23.11.2017

  W dniu dzisiejszym, w nazej szkole odbył się finał łódzki w konkurencji Dwa ognie usportowione. Nasze dziewczęta zdobyły doskonałe II miejsce. Zwyciężyła SP 7, III miejsce wywalczyła SP 190. GRATULUJEMY!!!

   

       Galeria zdjęć

 • Chłopcy Wicemistrzami Łodzi!!!

  Chłopcy Wicemistrzami Łodzi!!!
  20.11.2017

  W dniu 20.11.2017 reprezentacja chłopców z naszej szkoły w składzie: P. Mater, W. Biernat, F. Zieziula, K. Stępniak, M. Sotomski, W. Bojara, M. Rojek, O. Turkowski, M. Jesionowski, A. Kędziora, B. Kępa, A. Kałużny, O. Cieniewski, wywalczyła w zaciętej walce tytuł Wicemistrzów Łodzi w konkrencji sportowej: Dwa Ognie Usportowione, które odbyły się w SP 202 w Nowosolnej. Chłopcy oprócz dobrych humorów przywieźli dyplom i puchar.

   

                  Galeria zdjęć

 • Święto NIepodległości

  Święto NIepodległości
  13.11.2017

  Z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, w naszej szkole odbył się koncert pieśni patriotyczny wykonany przez szkolny chór.

   

        Galeria zdjęć

 • Śniadanie daje moc!

  Śniadanie daje moc!
  08.11.2017

  Jak co roku uczniowie klas 1-3 przystąpili do akcji "Śniadanie daje moc..." Wszystkie dzieci, wspólnie z wychowawcami przygotowały zdrowe śniadanie. Było pysznie, świeżo i kolorowo. Klasa 3a pod kierunkiem p. Małgorzaty Szubskiej wystawiła również krótkie przedstawienie promujące zdrowy styl życia. 

         Galeria zdjęć

 • Uśmiechnięta kanapka

  Uśmiechnięta kanapka
  25.10.2017

  Śniadania dają moc, energię, radość i uśmiech na cały dzień. Ale żeby jeszcze cieszyły oczy i chciało się je ze smakiem zjeść… Uczniowie w szkole już znają sekret ciekawego i niestandardowego śniadania. Taką oto wystawę mega- zdrowych kanapek przygotowały klasy 4-7. Mamy nadzieję ,że się Wam podobają i będą stanowić twórczą inspirację Waszych Śniadań.

                                                             Galeria zdjęć

 • Ślubowanie klas pierwszych

  Ślubowanie klas pierwszych
  20.10.2017

  20 października odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych. W poczet uczniów naszej szkoły wstąpili uczniowie klasy Ia i Ib. 

   

   

         Galeria zdjęć

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Dzień Edukacji Narodowej
  13.10.2017

  13 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej, czyli święto wszystkich pracowników szkoły. Nie zabrakło podziękowań, życzeń i wzruszających chwil. Uczniowie klas 4-7 pod opieką p. Anny Lewandowicz i p. Joanny Wilmańskiej przygotowali krótką, zabawną scenkę przedstawiającą szkolną codzienność. Wystąpił także chór i małe tancerki z klas czwartych. 

          Galeria zdjęć

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 11 im. Marii Kownackiej w Łodzi
  ul. Hufcowa 20A
  94-107 Łódź
 • 42 252 28 00
  Sekretariat szkoły czynny w godzinach 7.30 - 15.30
  we wtorki w godzinach 9.00 - 17.00

Mapa