• wigilia 2018/19

  wigilia 2018/19
  21.12.2018

  Tradycyjnie, ostatni dzień przed feriami bożonarodzeniowymi upływa w naszej szkole w świątecznym nastroju. Uroczyste spotkania wigilijne na których składane są życzenia, wymieniane drobne upominki i śpiewane kolędy odbyły się we wszystkich klasach. Rodzice przygotowali na świąteczne stoły  słodycze i soki. Klasowe wigilie poprzedzone były okolicznościowymi inscenizacjami przygotowanymi przez uczniów. W tym roku klasy 1-3 przygotowały przedstawienie "Baśń wigilijna", zakończone występem uczennicy pierwszej klasy, która zagrała na skrzypcach. Klasy starsze zaprezentowały spektakl "Jasełka". Uroczysty charakter przedstawienia podkreślił występ szkolnego chóru śpiewającego kolędy. 

  galeria zdjęć

 • Kiermasz Idą Święta...

  Kiermasz Idą Święta...
  18.12.2018

  To już po raz jedenasty odbył się szkolny kiermasz "Idą Święta..." organizowany przez Radę Rodziców, nauczycieli i uczniów. Kiermasz otworzyła pani dyrektor Joanna Krajewska, która  zaprosiła wszystkich gości do aktywnego udziału w przedświątecznym spotkaniu. Imprezę rozpoczęły piosenki w wykonaniu uczniów z klasy 1 b i c oraz zespołu wokalnego z klasy 2a. Następnie wystąpiły dziewczynki z zespołu tanecznego "Wiolinki". Główną atrakcją kiermaszu były ozdoby świąteczne wykonane przez uczniów i nauczycieli oraz domowe ciasta upieczone przez mamy, które prowadziły kawiarenkę "Pod Aniołem". W czasie kiermaszu piosenki wykonywane przez szkolny chór umilały zakupy i degustacje ciast. Zapraszamy za rok!

  Galeria zdjęć

 • Komunikat dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej

  27.09.2018

  Komunikat dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 20 sierpnia 2018 r. w sprawie szczegółowych sposobów dostosowania warunków i form przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty w r. szk. 2018/19

   

  Link do komunikatu

 • Finał konkursu "Łodzianie -znani i nieznani bohaterowie naszej niepodległości 1918 - 2018"

  Finał konkursu "Łodzianie -znani i nieznani bohaterowie naszej niepodległości 1918 - 2018"
  28.11.2018

  W dniu 28 listopada br. odbył się uroczysty finał międzyszkolnego konkursu "Łodzianie -znani i nieznani bohaterowie naszej niepodległości 1918 - 2018". Patronat nad konkursem objęła Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, a współorganizatorami było Towarzystwo Przyjaciół Łodzi i SP 11. Gościem honorowym uroczystości był pan Andrzej Szletyński, syn Stefana Szletynskiego i wnuk Bolesława T. Wocalewskiego, założyciela SP 11. Gość podzielił się z młodzieżą wspomnieniami z najważniejszych wydarzeń ostatnich 100 lat historii Polski.  

  Zadaniem uczestników konkursu było zapoznanie się z życiorysami dwudziestu mieszkańców Łodzi, który swoją pracę oraz pasję poświęcili naszemu miastu. Niektórzy oddali życie za niepodległość Polski. W ramach konkursu uczniowie przygotowywali gazetkę i pokaz multimedialny przedstawiający wybraną postać oraz uczestniczyli w teście wiedzy dotyczącej bohaterów naszej niepodległości. W finale konkursu wzięło udział 10 szkół, które spotkały się u nas na uroczystości rozdania nagród. Nagrody wręczał prezes TPŁ pan Ryszard Bonisławski oraz pani Janina Mitek prezes Sekcji Szkolnej TPŁ. Nagrody ufundowane zostały przez Urząd Miasta Łodzi z zadania promocja oświaty, TPŁ, SP11. Pierwsze miejsce w turnieju zajęła SP nr 110, drugie - SP nr 83 a trzecie - SP nr 4. Poza nagrodami dla szkół przyznano również indywidualne nagrody za gazetkę dla uczniów SP nr 110, za prezentację multimedialną dla ucznia ze SP nr 41 oraz za wiadomości o znanych łodzianach dla uczennicy SP nr 4 . 
  Po wręczeniu nagród i podziękowań dla nauczycieli, którzy przygotowali uczniów do konkursu, uczniowie SP nr11  z klasy 7c zaprezentowali przedstawienie pokazujące historię pierwszych dni naszej niepodległości w relacji reporterów "TV SP11".

                                                             Galeria zdjęć

 • Przedszkolaki w SP11

  Przedszkolaki w SP11
  23.11.2018

  Z okazji niedawnego  Święta Niepodległości odwiedziły nas dzieci z okolicznych przedszkoli. Goście obejrzeli przedstawienie opowiadające o naszym herbie, białym orle i o historii Polski. Spektakl przygotowała pani Ewa Sęk  z klasą 2a. Legionową piosenkę "Przybyli ułani pod okienko" zaśpiewali dla małych gości uczniowie klasy 2b pani Agnieszki Nowakowskiej. Kolorowy spektakl o naszej historii  bardzo się przedszkolakom spodobał.

  Galeria zdjęć

 • ŁODZIANIE - ZNANI I NIEZNANI BOHATEROWIE NASZEJ NIEPODLEGŁOŚCI 1918 - 2018

  ŁODZIANIE - ZNANI I NIEZNANI BOHATEROWIE NASZEJ NIEPODLEGŁOŚCI 1918 - 2018
  15.11.2018

  15 listopada w naszej szkole odbył się test wiedzy, w którym brali udział uczniowie z 10 łódzkich szkół, które przystąpiły do konkursu zorganizowanego  w rocznicę odzyskania niepodległości. Konkurs "Łodzianie - znani i nieznani bohaterowie naszej niepodległości 1918 - 2018" pod patronatem Prezydenta Miasta Łodzi organizuje SP11 wraz z Towarzystwem Przyjaciół Łodzi. Konkurs współfinansowany jest z programu Promocji Oświaty. Uroczystość podsumowania konkursu i rozdanie nagród odbędzie się w naszej szkole 28 listopada 2018r. o godzinie 10.30.

 • Obchody 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości w SP11

  Obchody 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości w SP11
  09.11.2018

  W tym wyjątkowym dniu szkoła przybrała biało - czerwone barwy. Uczniowie, rodzice i nauczyciele przygotowali niezwykłe dekoracje i okolicznościowe słodycze. Była "Patriotyczna Kawiarenka", w której wszystkie słodycze  ozdobiono narodowymi barwami. Były urodzinowe życzenia dla Polski, okolicznościowe plakaty i pomysłowe okazjonalne ozdoby. Uczniowie wykonali również  według własnych pomysłów przestrzenne orły. Wszyscy, przypięli własnoręcznie wykonane  kotyliony. To był niezwykły dzień, następny będzie za rok.

                                                                       Galeria zdjęć

 • 100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

  100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ
  09.11.2018

  9 listopada uczestniczyliśmy w niezwykłej lekcji historii i patriotyzmu, oddając wyrazy pamięci tym wszystkim, dzięki którym dzisiaj żyjemy w wolnym kraju. Uczniowie klasy 7c pod kierunkiem pana Bartka Jankiewicza i pani Ani Pawlak wprowadzili nas w atmosferę wydarzeń z 1918 roku, wzbudzając refleksję i zadumę. Wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Państwowy oraz wysłuchliśmy koncertu pieśni patriotycznych przygotowanych przez szkolny chór i panią Edytę Dalecką. Godny strój, biało - czerwony kotylion, powaga i skupienie podczas uroczystości, to szacunek dla historii i dziejów naszego narodu, to współczesny wyraz naszego patriotyzmu. 

                                                                          Galeria zdjęć

 • Ślubowanie klas pierwszych

  Ślubowanie klas pierwszych
  26.10.2018

  26 października odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Pierwszaki,  w uroczystych nakryciach głowy złożyły ślubowanie, po którym pani dyrektor Joanna Krajewska pasowała każdego z nich na ucznia. Po części artystycznej każdy pierwszoklasista otrzymał pamiątkowy dyplom. W tym ważnym dniu uczniom towarzyszyli  licznie przybyli rodzice i dziadkowie. Pierwsza, ważna uroczystość szkolna została uwieczniona przez rodziców na wielu zdjęciach.

                                                                         Galeria zdjęć

 • "Przy stole lodzermenschów"

  "Przy stole lodzermenschów"
  21.09.2018

  Uczniowie klas ósmych uczestniczyli w wycieczce, która odbyła się w ramach projektu "Przy stole lodzermenschów". Ubrani w stylowe nakrycia głowy obejrzeli  siedziby łódzkich fabrykantów, o których opowiadali przewodnicy przebrani w stroje z epoki. Uczniowie dowiedzieli się też, co jadali fabrykanci i jakie obowiązki miała służba. Taka lekcja na długo pozostanie w pamięci.

                  Galeria zdjęć

 • I znów do szkoły...

  I znów do szkoły...
  03.09.2018

  3 września 2018 r zadzwonił pierwszy dzwonek. Nowy Rok Szkolny uroczyście rozpoczęła Pani Dyrektor.  Do naszej szkolnej spoleczności dołączyło ponad 80 pierwszaków. Mamy nadzieję, że będzie im u nas tak dobrze jak w domu. 

                                           

                  Galeria zdjęć

 • Nowe projekty w nowym roku szkolnym

  Nowe projekty w nowym roku szkolnym
  03.09.2018

  W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie naszej szkoły wezmą udział w dwóch projektach edukacyjnych, dzięki którym poznają życie codzienne mieszkańców dawnej Łodzi. 

  klasa 7c - projekt "Łódź od kuchni"

  klasa 8b - projekt „Przy stole lodzermenschów”

   

   

                                   Galeria zdjęć

 • Wielka Olimpiada Sportowa 2018

  Wielka Olimpiada Sportowa 2018
  15.06.2018

  Dzisiaj w naszej szkole odbyła się Wielka Olimpiada Sportowa, na którą przybyli sportowcy z całego świata. Zawodnicy rywalizowali ze sobą w pięciu konkurencjach. Choć walka była zacięta, wszyscy wyśmienicie się bawili. W klasach I - III siły były wyrównane i każdy zdobył medal. W klasach IV - VII pierwsze miejsce wywalczyła klasa 5a reprezentujaca Niemcy.

                    Galeria zdjęć

 • Program półkolonii letnich 2018

   

  Ramowy plan dnia

  8.00- zbiórka

  8.00-13.30 – zajęcia programowe wg harmonogramu

  13.30-14.00 – obiad

  14.00-16.00 - zajęcia w grupach

  25.06 PON

  ZAJĘCIA  SPORTOWE W PARKU  IM. PIŁSUDSKIEGO

  26.06 WT

  PLANETARIUM KOSMOS DLA NAJMŁODSZYCH

  27.06 ŚR

  „NA PODKŁADZIE Z PASTELI” OPS PARK SIENKIEWICZA I- GRUPA

  II- GRUPA KSIĘŻY MŁYN

  28.06  CZW

  MUZEUM TRADYCJI NIEPODLEGŁOŚCIOWYCH

  PRZYGODY  NIEDZWIEDZIA WOJTKA -  I GRUPA

  II -GRUPA GRY PLANSZOWE WCIĄŻ BAWIĄ

  29.06 PT

  „NA PODKŁADZIE Z PASTELI” OPS PARK SIENKIEWICZA, - II GRUPA

  I -GRUPA KSIĘŻY MŁYN

  02.07 PN

  KRĘGIELNIA KRÓL KUL

  03.07 WT

  EC1 CENTRUM NAUKI I TECHNIKI GODZ.

   KINO SFERYCZNE

  04.07 ŚR

  MUZEUM TRADYCJI NIEPODLEGŁOŚCIOWYCH

  PRZYGODY  NIEDZWIEDZIA WOJTKA – II GRUPA

  I -GRUPA GRY PLANSZOWE WCIĄŻ BAWIĄ

  05.07 CZW

  ZAJĘCIA SPORTOWE NA ORLIKU

  06.07 PT

  SPACER UL. PIOTRKOWSKĄ

   

   

 • Wiwat 3 Maja !!!

  Wiwat 3 Maja !!!
  27.04.2018

  Z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczniowie klasy 6c i 7a przypomnieli  zgromadzonym na uroczystości tło historyczne i atmosferę towarzyszącą temu wydarzeniu.

  Po spektaklu odbył się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru szkolnego. Starannie i ciekawie przygotowana rocznicowa uroczystość na pewno przybliżyła młodzieży ten ważny moment naszej historii.

              Galeria zdjęć

 • Dzień ziemi 2018

  Dzień ziemi 2018
  20.04.2018

  Z okazji Dnia Ziemi uczniowie klas 4b, 5b, 6c i 7a przygotowali wesołe przedstawienie  promujące ochronę środowiska i zachęcające do używania opakowań wielokrotnego użytku. W czasie uroczystości wystąpiła solistka Ola Cieślikiewicz, która  nagrodzona została  zasłużonymi brawami oraz chór szkolny. Rozdanie nagród w konkursie fotograficznym zakończyło szkolne spotkanie.

   

                                                                       Galeria zdjęć

 • Adam Kszczot w SP11

  Adam Kszczot w SP11
  20.04.2018

  Nasza szkoła miała przyjemność gościć polskiego  bohatera mistrzostw świata w lekkoatletyce pana Adama Kszczota. W czasie spotkania nasz gość  barwnie i interesująco mówił o swojej karierze sportowej, odpowiadał na pytania oraz pokazał uczniom kilka elementów sportowej rozgrzewki. Spotkanie z medalistą było dla wszystkich wielką przyjemnością i mamy nadzieję, że dla wielu uczniów lekkoatleta stanie się wzorcem do naśladowania.
   

                                                                            Galeria zdjęć

 • Uczymy się ratować życie

  Uczymy się ratować życie
  19.04.2018
  Dziś w szkole odbyły się zajęcia profilaktyczne z ratownictwa 
  medycznego. Uczniowie klas 6 i 7 zapoznali się z zasadami 
  udzielania pierwszej pomocy oraz mogli przećwiczyć jak
  prawidłowo wykonywać masaż serca.
  

   

   

                          Galeria zdjęć

 • Zapal się na Niebiesko!

  Zapal się na Niebiesko!

  Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu to święto obchodzone corocznie. Jego celem jest podnoszenie społecznej świadomości na temat zaburzenia uznanego za poważny problem zdrowotny.
   W tym roku uczniowie naszej szkoły włączyli się do tej akcji.  Swoją solidarność z osobami dotkniętymi autyzmem zaakcentowali przez niebieski element ubrania oraz trzymane w dłoniach niebieskie baloniki.

   

  Wszyscy dowiedzieli się, że AUTYZMU SIĘ NIE LECZY, AUTYZM SIĘ AKCEPTUJE.

 • "Rozpalmy serca ekolampionem"

  XIX Konkurs Ekologiczno-Przyrodniczy

  dla Szkół Podstawowych

   „Rozpalamy serca ekolampionem”

  Organizatorzy:  Szkoła Podstawowa nr 11 im. Marii Kownackiej, e-mail: sp11lodz@onet.pl

   Ogród Botaniczny – Zarząd Zieleni Miejskiej, mail: sekretariat@botaniczny.lodz.pl

  Konkurs odbędzie się dnia 16 maja 2018 r. o godz. 10.00 w Ogrodzie Botanicznym 

  Zachęcamy wszystkie łódzkie szkoły podstawowe do udziału w konkursie i do pomagania osobom starszym !!!

  Zobacz, jakie to łatwe !

  szczegóły konkursu w linku poniżej

  XIX konkurs ekologiczno - przyrodniczy

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 11 im. Marii Kownackiej w Łodzi
  ul. Hufcowa 20A
  94-107 Łódź
 • 42 252 28 00
  Sekretariat szkoły czynny w godzinach 7.30 - 15.30
  we wtorki w godzinach 9.00 - 17.00

Mapa